רוצים לקבל עדכונים וחדשות לגבי כל מה שחם בעולם המיילים? מחכים לכם במרחק לחיצה

חתימת HTML או חתימת תמונה?

MediaMail » חתימה למייל » חתימת HTML או חתימת תמונה?

אחת השאלות הנפוצות בתחום של חתימות למייל היא האם להשתמש בחתימה שעשויה מתמונה או לעשות שימוש בחתימת מייל שנבנתה ב-HTML. לכל אחת מהאפשרויות יש יתרונות וחסרונות ובמאמר הבא ננסה לסייע לכם להבין מה חשוב לדעת כאשר בוחרים את סוג חתימה למייל.

מה עדיף חתימת HTML או תמונה

איך לבנות אתר בחינם בשעה וחצי?

יש לי הצעה מעניינת עבורך, יצרתי הדרכה מלאה של למעלה משעה וחצי שתלמד אותך איך לבנות אתר מ-0 בחינם כולל רכישת אחסון ודומיין. נשמע מעניין? אשמח לשלוח לך אותה למייל.

חתימת מייל ב-HTML

כאשר יוצרים חתימה למייל האפשרות הראשונה שקיימת היא בנייה של החתימה באמצעות קוד HTML. בדומה לבניית ניוזלטר גם כאן אנחנו לוקחים עיצוב של תמונה והופכים אותה לקוד HTML שניתן להכניס בתור קוד חי בתוכנת המייל לעסקים שבה אתם עוסקים שימוש.

לחתימות HTML למייל יש כמה יתרונות. הראשון הוא שניתן לערוך את קוד החתימה בתוכנת המייל ללא הצורך בתוכנה מיוחדת (שימו לב שכאשר עורכים את החתימה בצורה לא טובה אתם יכולים לשבור את הקוד של החתימה). היתרון השני הוא שניתן להוסיף כמה קישורים שונים לחתימה (למשל קישורי מדיה חברתית) ואפשר ליצור חתימות מורכבות יותר מאשר חתימות תמונה שמוגבלות בקישור אחד והיתרון השלישי הוא שניתן לשנות את התצוגה של החתימה במובייל כאשר מדובר בחתימה רחבה.

ואם זאת יש חיסרון אחד גדול מאוד. בניית חתימה למייל ב-HTML מתבצעת באמצעות קוד טבלאות (Tables) שנכון להיום כמעט וכבר לא משתמשים בו. בנוסף לקוד המיושן כל ספקית מייל עובדת בצורה מעט שונה והיכולת ליצור חתימה שתתאים בצורה טובה לכל ספקית המייל הפופולריות מאוד מוגבלת. מה שקורה בפועל זה שמרבית העסקים המשתמשים בחתימת HTML מתלוננים על שינויי תצוגה של החתימה והצגה שלה בצורה שונה עבור הלקוחות השונים.

צורת הבנייה/פיתוח של פרויקטים למייל ב-HTML היא מאוד מיושנת וקיימים מעט מפתחים וחברות שיודעים לבנות קוד HTML שיעבוד בצורה תקינה ברוב ספקיות המייל השונות ולכן אפשרות זאת פחות מומלצת אם אתם לא יכולים להבטיח תצוגה תקינה של תמונת החתימה/באנר למייל עבור כלל הלקוחות שלכם.

חתימת תמונה למייל

הסוג השני של החתימות הוא חתימות תמונה וכאן מדובר על תמונה שאתם פשוט מטמיעים במייל והתמונה מכילה את פרטי העובד, עיצוב לוגו של העסק וכו'…. בגדול האופציה הזאת עדיפה מאחר וכאשר אתם משתמשים בתמונת חתימה אתם יכולים להיות רגועים שהחתימה תוצג בצורה אחידה לכל מי שצופה בה.

בנוסף לכך באופן גראפי כאשר יוצרים עיצוב חתימה למייל ניתן לקבל תוצאות איכותיות ומרשימות הרבה יותר מאשר חתימת HTML ועבור חברות קטנות או פרילנסרים השימוש בתמונה מומלץ וקל יותר ואין שום סיבה להשתמש בחתימת HTML.

ואם זאת יש לחתימת תמונה כמה חסרונות משמעותיים. בתור התחלה ניתן להוסיף קישור אחד בודד לתמונה של החתימה למייל ואם אתם רוצים ליצור יותר מקישור אחד (למשל קישורים לאתרי המדיה החברתית של העסק) יהיה צורך לפרק את התמונה לכמה תמונות שונות ולהוסיף כל תמונה בנפרד וקישור לכל תמונה (תהליך מעט מסובך).

החיסרון השני הוא היכולות עריכה. בשביל ליצור חתימה נוספת לעובד נוסף יהיה צורך בתוכנת עריכה וכאשר אתם משתמשים במעצב גרפי עבור ביצוע המטלה זה יכול להגדיל את העלויות שלכם כך שהאופציה הזאת מומלצת בעיקר לעסקים קטנים ופחות לעסקים גדולים עם תחלופת עובדים גבוהה.

שורה תחתונה איזה סוג חתימה עדיף?

כל עוד יש לכם את היכולת ליצור חתימת HTML שמוצגת בצורה תקינה לכל חברות המייל הפופולריות חתימת HTML תהיה עדיפה בעיקר כאשר מדובר בעסק גדול עם הרבה עובדים. שימו לב שתצוגה שונה של החתימה עבור הלקוחות השונים יכולה לגרום לפגיעה בתדמית העסק אז אל תיקחו את האפשרות הזאת בקלות ראש ותבדקו כיצד החתימה מופיעה במרבית ספקיות המייל שהלקוחות שלכם משתמשים..

כאשר מדובר בעסק קטן או פרילנסר בודד בדרך כלל השימוש בחתימת תמונה מעוצבת יכול להיות עדיף על פני האופציה המסורבלת של HTML ומבחינה גרפית אפשר לעשות דברים הרבה יותר מעניינים עם חתימת תמונה.

בעתיד הקרוב אנחנו מתכננים לפתח מערכת חדשה וייחודית הנקראת ושם תהיה לכם האפשרות לבחור תבנית חתימה למייל מכמה עיצובים מוכנים והתבניות שנציע יהיו בנויות ב-HTML עם התאמה למרבית ספקיות המייל השונות.

עוד לא צפיתם בהדרכה? זה בחינם!

 אני רוצה ללמד אתכם לבנות אתר אחד בחינם. מדובר על הדרכה של למעלה משעה וחצי שבה אני אלמד אותך מ-0 לבנות אתר כולל רכישת אחסון ודומיין. לקבלת ההדרכה למייל באופן מיידי יש להשאיר פרטים מתחת.

אם אהבתם את המדריך ואתם רוצים לשתף אותו ניתן לעשות זאת על ידי לחיצה על כפתורי השיתוף מתחת:

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם:

מה זה חתימה למייל?

עדיין לא בטוחים ב-100% מהי חתימה למייל ומה עושים איתה? עדיין לא יודעים כמה חשובה החתימה למייל למיתוג העסק שלכם? כנסו למדריך הבא ותגלו כל מה שאתם צריכים לדעת על השימוש בחתימה למייל ומאילו דברים כדאי להימנע.

הוספת חתימה בגימייל (Gmail)

נכון להיום Gmail היא כנראה ספקית המייל הפופולרית ביותר בעולם. כנסו למדריך הבא על מנת ללמוד איך להוסיף את החתימה של העסק שלכם ב-Gmail ואיך להגדיר בצורה נכונה ותקינה את כל הפרטים וההגדרות החשובות עבור החתימה.

הוספת חתימה ב-Outlook

לאחר שהצלחתם להבין מהי חתימה למייל הגיע הזמן לפנות אלינו על מנת שנעצב לכם חתימה מקצועית ולאחר מכן תוכלו להוסיף אותה ב-Outlook. צפו במדריך הבא על מנת לראות צעד אחר צעד איך להגדיר את החתימה שלכם בתוכנת ב-Outlook.

כלי נגישות