רוצים לקבל עדכונים וחדשות לגבי כל מה שחם בעולם המיילים? מחכים לכם במרחק לחיצה

שליחת מייל HTML ב-Gmail

MediaMail » עיצוב ניוזלטר » שליחת מייל HTML ב-Gmail

לאחר שהצלחתם להבין בהצלחה מה זה ניוזלטר ואחרי שפניתם למעצב גרפי עבור עיצוב ובניית ניוזלטר הגיע הזמן ללמוד איך לשלוח ניוזלטר HTML באמצעות Gmail. לפני שנתחיל נציין שג'ימייל לא מאפשרים לשלוח מייל HTML באופן ישיר ועל מנת שתוכל לעשות זאת צריך לבצע את זה בדרך עקיפה. במידה ואתם מחפשים פתרון קבוע סביר להניח שתוכלו למצוא דרכים אחרות וטובות יותר.

נציין בנוסף שעל מנת שתוכלו לשלוח מייל HTML בג'ימייל הניוזלטר צריך להיות באוויר ולהיטען משרת האחסון שלכם. אם אתם לא יודעים מה זה שרת אחסון אתם יכולים לבדוק את המדריך של YYDevelopment שמסביר בצורה מצוינת איך להעלות אתר אינטרנט לאוויר ושם תכלו לקבל כיוון למה אתם צריכים לעשות. העלאת ניוזלטר היא כמעט זהה להעלאת אתר.

שליחת ניוזלטר HTML באמצעות ג'ימייל

איך לבנות אתר בחינם בשעה וחצי?

יש לי הצעה מעניינת עבורך, יצרתי הדרכה מלאה של למעלה משעה וחצי שתלמד אותך איך לבנות אתר מ-0 בחינם כולל רכישת אחסון ודומיין. נשמע מעניין? אשמח לשלוח לך אותה למייל.

הוספת מייל HTML לגימייל באמצעות העתק הדבק

כן למרות שזה נשמע מגוחך הדרך הכי קלה לשליחת אימייל HTML ב-Gmail היא לפתוח את עמוד הניוזלטר בדפדפן הגלישה, לסמן את כל התוכן של הניוזלטר, ללחוץ עם הלחצן הימני של העכבר ולבחור באפשרות של "העתק". ניתן גם להעתיק את התוכן באמצעות מקשי קיצור הדרך של המקלדת על ידי לחיצה על Ctrl+C.

העתקת אימייל HTML מהדפדפן

השלב הבא יהיה להיכנס לתוך חשבון ה-Gmail שלכם וליצור מייל חדש. בשדה של תוכן המייל תלחצו על הלחצן הימני של העכבר ותבחרו באפשרות של הדבק או לחילופין תלחצו על מקשי קיצור הדרך של המקלדת Ctrl+V להדבקה של הטקסט.

הדבקת אימייל HTML ב-Gmail

אחרי שהצלחתם להכניס את הניוזלטר בהצלחה תשלחו אותו לעצמכם בתור ניסוי על מנת לראות שהוא עובד כמו שצריך ורק לאחר מכן תשלחו את המייל לרשימת התפוצה שלכם.

הוספת אימייל HTML על ידי עריכת הקוד בדפדפן

הדרך השנייה והפחות נוחה לשימוש באימייל HTML בגימייל היא על ידי עריכת קוד ההודעה באמצעות העורך DevTool של הדפדפן. באמצעות העורך ניתן לערוך את הקוד של העמוד בזמן אמת. על מנת לעשות זאת כנסו לחשבון ה-Gmail וצרו מייל חדש. לאחר מכן בתוך תוכן ההודעה כתבו טקסט מסוים כמו ######, סמנו את הטקסט באמצעות העכבר ולבסוף לחצו על הכפתור הימני של העכבר ותבחרו באפשרות של "בדוק". 

בחלון שיפתח נמצא את הקוד שומר מקום שהוספנו להודעה ב-Gmail (######), נלחץ עליו באמצעות הלחצן הימני של העכבר ונבחר באפשרות של "Edit as HTML". לאחר מכן יתאפשר לנו לערוך את הקוד של העמוד, נסמן אך ורק את הקוד שומר מקום שכתבנו בתוך ההודעה ונחליף אותו בקוד HTML של הניוזלטר.

עריכת קוד HTML בהודעה של ג'ימייל

ברגע שסיימתם את התהליך תלחצו עם העכבר מחוץ לחלונית עריכה על מנת לשמור את השינויים. אם עשיתם הכל בצורה תקינה העיצוב של המייל אמור להופיע לכם בתוך ההודעה החדשה שיצרתם במקום הטקסט שומר מקום שהחלפתם.

האם Gmail הוא פתרון טוב לשליחת מייל ב-HTML?

כפי שציינו  בתחילת המדריך ג'ימייל לא אמור לשמש לשליחת ניוזלטרים ב-HTML וזאת הסיבה שאנחנו צריכים לבצע מניפולציות בשביל לשלוח את המייל ב-HTML. בנוסף לסיבוך שבצורת שליחת מייל HTML יש ל-Gmail בדרך כלל גם הגבלה של שליחת המיילים לעד 500 אנשים (בחשבון המייל החינמי).

למרות הקלות שבשימוש ב-Gmail במידה ואתם שולחים ניוזלטרים ב-HTML לעיתים תכופות עדיף לנסות ולמצוא אתרים אחרים המאפשרים שליחת מיילים וניהול רשימות תפוצה בצורה טובה יותר. קיימים פתרונות חינמיים וגם ופתרונות בתשלום אך סביר להניח שתוכלו למצוא אופציה טובה מ-Gmail עבור פרסום לעסק במייל אם אתם שולחים ניוזלטרים ללקוחות לעיתים קרובות.

ולאלו מכם המנהלים מייל עסקי באמצעות תוכנת אאוטלוק ניתן גם לשלוח מייל HTML ב-Outlook בצורה קלה ופשוטה יותר ותהליך שליחת מיילים ב-HTML עדיף על פני Gmail.

עוד לא צפיתם בהדרכה? זה בחינם!

 אני רוצה ללמד אתכם לבנות אתר אחד בחינם. מדובר על הדרכה של למעלה משעה וחצי שבה אני אלמד אותך מ-0 לבנות אתר כולל רכישת אחסון ודומיין. לקבלת ההדרכה למייל באופן מיידי יש להשאיר פרטים מתחת.

אם אהבתם את המדריך ואתם רוצים לשתף אותו ניתן לעשות זאת על ידי לחיצה על כפתורי השיתוף מתחת:

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם:

שליחת מייל HTML ב-Outlook

אחרי שסיימנו ללמד אתכם כיצד לשלוח מייל HTML באמצעות ג'ימייל במדריך הבא נלמד אתכם צעד אחר צעד גם איך תוכלו לשלוח מייל HTML באמצעות תוכנת ניהול המיילים המובילה של אאוטלוק ושם שליחת המייל תהיה פשוטה יותר מאשר ב-Gmail.

מה זה ניוזלטר (Newsletter)

לא בטוחים מה זה ניוזלטר או מייל HTML מעוצב? כנסו למדריך הבא ונלמד אתכם כל מה שאתם צריכים לדעת על ניוזלטרים לצד כמה טיפים חשובים שחשוב לדעת בעת שליחת ניוזלטרים וניהול רשימות תפוצה של העסק בצורה יעילה.

הוספת חתימה בגימייל (Gmail)

אחרי שלמדתם איך לשלוח ניוזלטר שבנוי ב-HTML באמצעות Gmail הגיע הזמן גם ללמוד איך אפשר להוסיף חתימה ממותגת לעסק בכל מייל שאתם שולחים. במדריך הבא נלמד אתכם כל מה שצריך לדעת על מנת להוסיף חתימה בגימייל.

2 תגובות

 1. אסתר
  אסתר

  היי אשמח לשמוע מה לדעתכם גורם שמיילים יפתחו רק כHTML
  ובתצוגה רגילה זה עושה שגיאה זמנית , כבר הרבה ימים ,
  תודה 🙂

  1. MediaMail
   MediaMail

   היי אסתר,

   אני לא בטוח שאני מבין את השאלה,
   אני לא יודע מה את שולחת או מה זה אומר שהמיילים יפתחו רק כ-HTML.
   אני גם לא יודע מה השגיאה שאת מקבלת ולכן קשה לי לתת לך תשובה

לא ניתן לפרסם תגובות

כלי נגישות